Ndërlidhjet

MITROVICË


Një serb është goditur me thikë në afërsi të urës së Mitrovicës, e cila ndan qytetin në dy pjesë, kurse qindra banorë serbë kanë protestuar, i transmeton Reuters dëshmitarët okularë dhe burimet e spitalit në Mitrovicë.
Agjencia e transmeton drejtorin e spitalit, Millan Ivanoviq të ketë thënë se 19-vjeçari është "seriozisht i lënduar".
Dëshmitarët kanë thënë se ai ishte sulmuar nga dy persona, që kishin ardhur nga pjesa jugore e qytetit.
XS
SM
MD
LG