Ndërlidhjet

RIGA


"Stabiliteti në Kosovë është mënyra e vetme për të sjellë paqe në rajon", ka deklaruar ministri i Jashtëm i Shqipërisë Besnik Mustafaj gjatë një vizite në Letoni.
Kosova e pavarur do të forconte paqen dhe stabilitetin në rajon, ka thënë Mustafaj, duke mos përcaktuar ndonjë datë për pavarësimin e Kosovës.
Mustafaj gjithashtu e ka vlerësuar lartë rolin paqësor të Letonisë në Ballkan dhe Evropë.
XS
SM
MD
LG