Ndërlidhjet

JERUSALEM


Izraelitët sot votuan për parlamentin e ri nën masa të rrepta sigurie.
Kadima, partia e qendrës e zëvendës kryeministrit Ehud Olmert është favorite dhe pritet të sigurojë 34 nga 120 ulëset në Knesset.
Dalja në zgjedhje ishte rreth 39%, kurse rezultatet pritet të bëhen publike në orët e vona të mbrëmjes.
XS
SM
MD
LG