Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku tetë punonjës të një kompanie tregtare irakiane janë vrarë pasi ndaj tyre është hapur zjarr nga persona të veshur me uniformë policie. Nuk dihen ende motivet e sulmit.
Burimet amerikane njoftojnë se dy ushtarë amerikanë janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur në sulme të ndara.
XS
SM
MD
LG