Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ministri për Komunitete dhe Kthim, Slavisha Petkoviç, “shkriu” të mërkurën “pezullimin” që i kishte bërë pjesëmarrjes së tij në qeveri, por ka theksuar se nuk do tërhiqet nga kërkesat e tij që postet e ministrit të Bujqësisë dhe dy zëvendësministrave në ministritë e brendshme dhe të pushtetit lokal, t’i takojnë partisë që ai drejton.
Petkoviçi i bëri këto komente gjatë një konference për shtyp.
XS
SM
MD
LG