Ndërlidhjet

TALIN


"Shqipëria është shumë e interesuar për stabilitetin e Ballkanit, sidomos sivjet kur do vihet deri te ndryshimi i hartave, pasi Kosova do të bëhet e pavarur". Kështu ka deklaruar ministri i jashtëm i Shqipërisë, Besnik Mustafaj gjatë qëndrimit të tij në Estoni.
Mustafaj po viziton vendet Balltike në përpjekje për të marrë mbështetjen e vendeve të reja anëtare në Bashkimin Evropian dhe në NATO për kandidaturën e Shqipërisë.
XS
SM
MD
LG