Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia ka kërkuar nga kryeprokurorja e Gjykatës së Hagës për ish Jugosllavinë, Carla del Ponte "të tregojë mirëkuptim për situatën komplekse politike" në Serbi dhe që zonja Del Ponte të mos kërkojë nga Bashkimi Evropian pezullimin e bisedimeve mes Brukselit e Beogradit për marrëveshjen e asocim stabilizimit.
Bashkimi Evropian ka caktuar 5 prillin si datë kufi për dorëzimin e Ratko Mlladiçit.
Del Ponte ka përsëritur se qeveria serbe nuk është e gatshme për kapjen e Mlladiçit.
XS
SM
MD
LG