Ndërlidhjet

KANDAHAR


Shtatë civilë u plagosën nga shpërthimi i një automjeti bombë në Afganistan.
Sulmuesi kishte pasur si cak një kolonë ushtarake kanadeze.
Ky sulm erdhi vetëm një ditë pas vrasjes në luftime të një ushtari amerikan dhe një kanadez, derisa burimet amerikane njoftojnë edhe për 32 talibanë të vrarë.
XS
SM
MD
LG