Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania dhe 5 anëtarët e përhershëm të Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara janë pajtuar që Irani duhet ti plotësoj kërkesat e Kombeve të Bashkuara, për ta ndalur procesin e pasurimit të uraniumit, ka thënë sot ministri i jashtëm i gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier. Mbrëmë vonë, Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka kërkuar që Irani ta ndalë pasurimin e uraniumit.
XS
SM
MD
LG