Ndërlidhjet

PRISHTINË


Autoritetet serbe sot pritet t'i dorëzojnë në vendkalimin kufitar Merdare rreth 50 trupa të pajetë të shqiptarëve të vrarë gjatë luftës në Kosovë.
Kufomat janë zhvarrosur nga varreza masive në Batajnicë të Beogradit, dhe thuhet se viktimat kryesisht janë nga Gjakova, fshati Mejë dhe Peja.
Me dorëzimin e këtyre trupave, numri i përgjithshëm i kufomave të kthyera në Kosovë arrin në 679 nga 836 sa janë zbuluar gjithsejt nëpër varrezat masive në Serbi.
XS
SM
MD
LG