Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës Carla del Ponte sot do t'i raportojë Bashkimit Evropian nëse autoritetet serbe kanë bërë gjithçka që duhet për të arrestuar të dyshuarin për krime lufte, Ratko Mlladiq.
Del Ponte do t'ia paraqesë raportin komisionerit për Zgjërimin Oli Rehn, i cili ka paralajmëruar se procesi i afrimit të unionit Serbi-Mali i Zi me BE-në mund të ndërpritet nëse Beogradi nuk bën sa duhet për arrestimin dhe ekstradimin e Mlladiqit.
XS
SM
MD
LG