Ndërlidhjet

TEHERAN


Të paktën 50 veta e kanë humbur jetën dhe rreth 800 janë plagosur në tre tërmetet e një pas njëshme që sot goditën Iranin perëndimor.
Dridhja më e madhe e tokës u regjistrua në provincën Lorestan dhe kishte fuqinë prej 6 ballësh të Rihterit.
Zonat më të goditura janë ndërmjet qyteteve Doroud dhe Boroujerd, kurse zyrtarët kanë bërë thirrje urgjente për ndihmë dhe pajisje mjekësore.
XS
SM
MD
LG