Ndërlidhjet

MANAMA


Të paktën 50 njerëz u mbytën kur një anije turistike u përmbys afër brigjeve të Bahreinit në ujërat e Gjirit.
Në anije kishte rreth 150 njerëz, kurse zyrtarët thanë se 63 kanë mbijetuar.
Njoftohet se udhëtarët ishin nga Britania, Filipinet, Afrika e Jugut, Egjipti dhe Bahreini.
XS
SM
MD
LG