Ndërlidhjet

PRAGË


Pas një sëmundje të gjatë e të rëndë, sot në Pragë ka ndërruar jetë Mensur Çamo, gazetar dhe redaktori i Radios Evropa e Lirë.
Çamo ka raportuar për disa media në ish Jugosllavi, ka qenë bashkëpunëtor i radios shtetërore britanike, si dhe i disa instituteve hulumtuese në Londër dhe Uashington.
Në programin e Radios Evropa e Lirë, Mensur Çamo ishte përgjegjës i rubrikës "Kronika e Hagës".
XS
SM
MD
LG