Ndërlidhjet

TBILISI


Të dërguarit rusë dhe gjeorgjianë nënshkruan sot marrëveshjet për kohën dhe mënyrën e tërheqjes së trupave ruse nga bazat ushtarake në Gjeorgji.
Bazat ushtarake ruse duhet të boshatisen deri në 31 dhjetor 2007.
Pas revolucionit të purpurtë, më shumë se dy vjet më parë, Tbilisi vuri si përparësi marrëdhëniet me perëndimin duke u larguar nga raportet tradicionale me Rusinë.
XS
SM
MD
LG