Ndërlidhjet

TEHERAN


Së paku 66 njerëz kanë vdekur dhe mbi 1000 të tjerë janë plagosur si pasojë e tre tërmeteve në perëndim të Iranit.
Zyrtarët kanë bërë thirrje urgjente për ndihma mjekësore. Shtetet e Bashkuara deklaruan se janë të përgatitura të ndihmojnë.
Irani dhe Shtetet e Bashkuara nuk kanë marrëdhënie diplomatike.
XS
SM
MD
LG