Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian ka shtyrë afatin kohor të caktuar për dorëzimin e Ratko Mlladiçit, i akuzuar nga Gjykata e Hagës për ish Jugosllavinë.
Komisioni evropian tha se nuk do të pezullojë bisedimet për marrëveshjen e asocim stabilizimit me Beogradin, pavarësisht faktit se nuk po respektohet prilli data kufi për dorëzimin e Mlladiçit në Hagë.
Vendimi i sotëm u morr pas takimit mes eurokomisionerit për zgjerim Oli Rehn dhe kryeprokurores së Gjykatës së Hagës, Carla del Ponte.
XS
SM
MD
LG