Ndërlidhjet

GAZA


Aeroplanët izraelitë kanë sulmuar Gazën pas një sulmi vetvrasës që la të vdekur katër kolonë hebrejë në Bregun Perëndimor.
Grupi militant Brigadat e Al Aksës kanë marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin, të cilin Hamasi, që ka dhe qeverinë e cilësoi si përgjigje normale ndaj pushtimit izraelit.
Zëdhënësi i ministrisë së jashtme izraelite, Gideon Meir në Jerusalem tha se sulmet izraelite do vazhdojnë.
"Izraeli e di si t'i mbrojë qytetarët dhe do marrë masat e drejta në mënyrë që të mbrojë popullin e Izraelit", tha Meir.
XS
SM
MD
LG