Ndërlidhjet

CANCUN


Liderët e Shteteve të Bashkuara, Kanadasë dhe Meksikës e përfunduan samitin dy-ditësh me zotimin se do të punojnë së bashku në çështjet si siguria e kufinjve, gripi i shpezëve dhe çështjet e energjisë.
Presidenti amerikan George Bush gjithashtu bëri thirrje që rreth 12 milionë emigrantëve t'u mundësohet qëndrimi legal në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG