Ndërlidhjet

TEHERAN


Zyrtarët e Iranit thanë se rreth 70 njerëz e humbën jetën, 1.200 u plagosën dhe mbi 15 mijë familje mbetën pa strehë nga tërmetet që dje goditën Iranin perëndimor. Raportet e fundit zyrtare thonë se janë prekur 330 fshatra.
Kombet e Bashkuara thanë se do të dërgojnë një ekip ekspertësh në Iran për të vlerësuar nevojat e vendit.
Presidenti George Bush tha se Shtetet e Bashkuara janë të gatshme të dërgojnë ndihma humanitare, kurse ndihma ofroi edhe Rusia.
XS
SM
MD
LG