Ndërlidhjet

MOSKË


Astronauti i parë nga Brazili dhe ekuipazhi i përbërë nga kosmonautët amerikanë dhe rusë, mbërritën në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.
Braziliani Marcos Pontes do të kthehet në Tokë pas një jave, kurse kosmonauti rus Pavel Vinogradov dhe ai amerikan Jeffrey Williams, 6 muaj do të qëndrojnë në stacionin kozmik.
XS
SM
MD
LG