Ndërlidhjet

PEKIN


Nga shpërthimet në dy fabrika kineze kanë humbur jetën së paku 28 vetë dhe janë lënduar disa të tjerë. Agjencia zyrtare e lajmeve Xinhua ka raportuar se njëri shpërthim ka ndodhur në fabrikën në qytetin Zhaoyuan ndërsa tjetri në Wannianhong. Agjencitë thonë se incidentet e këtilla në fabrikat e Kinës janë të shpeshta për shkak të mangësive në standardet e sigurisë.
XS
SM
MD
LG