Ndërlidhjet

KAJRO


Ministri i shëndetësisë i Egjiptit, Hatem el-Gabali ka shpallur sot se janë zbuluar edhe dy raste të gripit të shpezëve në njerëz në këtë vend. Kështu numri i njerëzve të infektuar me virusin e gripit të shpezëve në Egjipt tash arriti në tetë. Ministri Gabali ka thënë se këta persona po mjekohen dhe se gjendja e tyre shëndetësore është stabile.
XS
SM
MD
LG