Ndërlidhjet

PRISHTINË


Delegacioni i Kosovës për decentralizimin, kryesuar nga zëvendëskryeministri Lutfi Haziri, sot pasdite është nisur për në Vjenë, për të marrë pjesë në takimin e nesërm me delegacionin e Serbisë.
Në takim do të diskutohet një dokument i përmbledhur, ndaj të cilit pala kosovare ka shprehur disa shqetësime. Kryesuesi i delegacionit, zoti Lutfi Haziri tha se rraziqet tashmë jnë kaluar dhe se takimi i nesërm është një hap i sigurt për ta çuar procesin përpara.
XS
SM
MD
LG