Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Vladimir Putin ka shtypur rusët dhe mediat, mbështet presidenti autoritar të Bjellorusisë, Aleksandër Llukashenko dhe nuk ka bashkëpunuar me Shtetet e Bashkuara sa i përket programeve bërthamore të Iranit.
Kjo ka qenë deklarata e senatorti amerikan Xhon Mekkein për mediat amerikane. mekkein, që është një nga kanidaturat e mundshme për zgjedhjet presidenciale të vitit 2008, i ka bërë thirrje presidentit Bush të mos marrë pjesë në takimin e G8 në Shën Petërsburg të Rusisë në korrik.
XS
SM
MD
LG