Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani njoftoi për një provë të suksesshme të një tipi të ri rakete ujore me shpejtësi të lartë. Sipas burimeve zyrtare raketa ka shpejtësi prej 100 metrash në sekondë dhe është në gjendje të shkatërrojë nëndetëse dhe anije luftarake të mëdha.
Shtetet e Bashkuara thanë se prova në fjalë është shenjë e "një programi ushtarak agresiv".
XS
SM
MD
LG