Ndërlidhjet

PEKIN


Nga shpërthimet në dy fabrika kineze kanë humbur jetën së paku 28 vetë dhe janë lënduar disa të tjerë.
Agjencitë thonë se incidentet e tilla në fabrikat e Kinës janë të shpeshta për shkak të mangësive në standardet e sigurisë.
XS
SM
MD
LG