Ndërlidhjet

KABUL


Zyrtarë të Departamentit të Shtetit kanë tërhequr vëmendjen se ka gjasa që dhuna në Afganistan do të rritet këtë vit.
Të njëjtat burime deklaruan se kryengritësit talibanë janë në gjendje të jenë shumë të egër.
Komentet në fjalë vijnë në një kohë kur trupat e NATO-s po zgjerojnë hapësirën e kontrollit në Afganistan dhe qeveria afgane ka nisur një fushatë kundër trafikut të opiumit dhe heroinës.
XS
SM
MD
LG