Ndërlidhjet

ATHINË


Diplomatë nga vendet e grupit të Kontaktit për Kosovën do takohen në Greqi të mërkurën e ardhshme për të biseduar edhe me zyrtarë nga dhjetë vende të Evropës Juglindore të ardhmen e Kosovës.
Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Ministrisë së jashtme greke.
Në takim do marrin pjesë edhe shefi i UNMIK-ut, Soren Jessen Petersen dhe diplomatja amerikane e ngarkuar me çështjet e Evropës, Rozmari Di Karlo.
XS
SM
MD
LG