Ndërlidhjet

BAGDAD


Së paku 10 veta humbën jetën dhe rreth 30 të tjerë u plagosën si pasojë e shpërthimit pranë një vendi të shenjtë shiitë në Bagdad.
17 të tjerë janë vrarë si pasojë e incidenteve në pjesë të ndryshme të Irakut.
Por sot njoftohet edhe për tre ushtarë amerikanë të vrarë.
XS
SM
MD
LG