Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ekipi i Kosovës që morri pjesë në takimin e djeshëm në Vjenë, i treti më rradhë në kuadër të bisedimeve për statusin e Kosovës e që është fokusuar sërish tek decentralizimi, kthehet pasditen e sotme në Prishtinë.
Ekipi i Kosovës i përbërë nga përfaqësues të institucioneve, partive politike dhe pakicave, në orët e pasdites përmes një konference për shtyp do të bëjë të ditur ecurinë e takimit dhe çfarë pritet në takimet e ardhshme.
XS
SM
MD
LG