Ndërlidhjet

BAGDAD


Më shumë se 21 persona janë vrarë si pasojë e dhunës vetëm gjatë ditës së sotme në Irak. Në lindje të Bagdadit një makinë shpërtheu në një zonë me popullsi me shumicë shiite, duke vrarë të paktën 10 persona dhe lënduar 28 të tjerë. Dhuna sektariane mes shiitëve dhe sunitëve ka shpërthyer që prej muajit shkurt pas hedhjes në erë të një vendi të shenjtë shiit në Samara.
XS
SM
MD
LG