Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryeministri Çeku u ka kërkuar kryetarëve të komunave përmbushjen e standardeve, për t’ia forcuar kështu pozicionin ekipit negociator në bisedimet për statusin final.
Kryeministri Çeku së bashku me zëvendëskryeministrin Lutfi Haziri kanë takuar përfaqësuesit e të gjitha komunave të Kosovës, me të cilët kanë diskutuar edhe për procesin e decentralizimit dhe për proceset e tjera aktuale nëpër të cilat po kalon Kosova.
XS
SM
MD
LG