Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian Jalal Talabani ka deklaruar se fati i kryeministrit Ibrahim Al-Jaafari do të vendoset në parlament nëse ai nuk vendos të dorëhiqet vullnetarisht. Talabani tha gjithashtu se në të njëtën kohë po zhvillohen konsultime politike. Kryeministri Jafari ndodhet nën presionin e zyrtarëve irakiane dhe perëndimore, që synojnë në kapërcimin e pengesave në formimin e qeverisë së re.
XS
SM
MD
LG