Ndërlidhjet

BEOGRAD


Bashkimi Evropian i tha unionit Serbi-Mali i Zi, se raundi i ri i bisedimeve për lidhje më të ngushta me Brukselin varet nga arrestimi dhe ekstradimi i krye të dyshuarit për krime lufte, Ratko Mlladiq.
Delegacioni i BE-së e bëri këtë deklaratë mbrëmë pas raundit të dytë të bisedimeve për Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit, që shihet si hap i parë për anëtarësim në unionin evropian.
XS
SM
MD
LG