Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë të lartë amerikanë thonë se militantët islamikë në disa vende evropiane janë kërcënim direkt për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të tyre.
Daniel Fried, ndihmës sekretar i shtetit për Çështje Evropiane, i tha Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Senatin amerikan, se 1 apo 2 përqind të myslimanëve në Evropën Perëndimore janë të ndërlidhur në aktivitete ekstremiste.
XS
SM
MD
LG