Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Autoriteti Palestinez tha se po përballet me krizë financiare dhe u ka bërë thirrje vendeve arabe për ndihma urgjente. Kryeministri Ismail Haniyah tha se qeveria ka trashëguar thesar të zbrazët dhe borxhe të shumta nga Autoriteti Palestinez.
Vendet e Perëndimit u kërcënuan se do ta thellojnë izolimin ndërkombëtar dhe do t'i zvoglojnë ndihmat administratës palestineze, nëse Hamasi nuk e njeh shtetin e Izraelit dhe nuk heq dorë nga dhuna.
XS
SM
MD
LG