Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjyqi i Saddam Hussenin dhe bashkëpunëve të tij është shtyrë për datën 12 prill. Në seancës e sotme ish diktatori irakian, nuk u paraqit. Hussein dhe bashkëpunëtorët e tij janë në gjykim për vrasjen e 148 shiitëve pas një atentati të dështuar kundër tij në qytetin Dujail. Hussein i hodhi poshtë disa pjesë të akuzës, ndërsa arsyetoi se miratoi vendimin për vrasjen e shiitëve, duke thënë se kjo ishte pjesë e detyrës së tij si president.
XS
SM
MD
LG