Ndërlidhjet

BAGDAD


Gjyqi i Sadam Huseinit dhe bashkëpunëtorëve të tij është shtyrë për datën 12 prill. Në seancën e sotme ish diktatori irakian, nuk u paraqit. Husein dhe bashkëpunëtorët e tij janë në gjykim për vrasjen e 148 shiitëve pas një atentati të dështuar kundër tij në qytetin Dujail. Husein i hodhi poshtë disa pjesë të akuzës, ndërsa arsyetoi se miratoi vendimin për vrasjen e shiitëve, duke thënë se kjo ishte pjesë e detyrës së tij si president.
XS
SM
MD
LG