Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarë të lartë amerikanë shprehen se militantët islamikë në disa vende evropiane, përbëjnë një kërcënim direkt për sigurinë kombëtare të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj.
Daniel Fried, ndihmës sekretar i shtetit për Çështje Evropiane, i tha Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Senatin amerikan, se 1 apo 2 përqind e myslimanëve në Evropën Perëndimore, kanë lidhje me aktivitete ekstremiste.
XS
SM
MD
LG