Ndërlidhjet

LONDËR


Britania konfirmoi se tek mjellma e ngordhur që u gjet në Skoci është identifikuar prania e virusit H5N1. Autoritetet po përpiqen të qetësojnë publikun.
Ky shënon dhe rastin e parë të prekjes nga gripi i shpendëve duke e renditur Britaninë ndër 13 vendet e Bashkimit Evropian, ku është raportuar prania e virusit vdekjeprurës.
Ndërkaq në Egjypt sot u regjistrua viktima e tretë e virusit H5N1, ndërsa numri i të infektuarve raportohet 11.
XS
SM
MD
LG