Ndërlidhjet

UASHINGTON


Përfaqësuesi i Departamentit Amerikan të Shtetit Sean McCormack deklaroi se bashkësia ndërkombëtare është duke punuar në gjetjen e zgjidhjes për statusin e Kosovës që pritet të ndodhë rreth fundit të vitit.
I dërguari i SHBA-së për statusin, Frenk Uisner punon aktivisht me të dërguarin e posacëm të KB Marti Ahtisari dhe me antarë të tjerë të bashkësisë ndërkombëtare për të gjetur një zgjidhje e cila ende nuk ka një përgjigje.
McCormack kujtoi se negocitat për Kosovën kanë filluar në Vienë dhe do të vazhdojnë.
XS
SM
MD
LG