Ndërlidhjet

XHARTA


Kryeminitstri hollandez Jan Peter Balkenende u takua sot në Indonezi me liderët Islamike. Vizita e tij vjen një muaj pasi gjykata në Hollandë dënoi me burg një militant islamik, si fajtor për vrasjen e një autori hollandez filmash, Theo Van Gogh në vitin 2004. Balkenende tha se vëndet dhe fete duhet të punojnë sëbashku të luftojë terrorizmin dhe urrejtjen.
XS
SM
MD
LG