Ndërlidhjet

ALEKSANDRIA


Ish kryetari i bashkisë së Nju Jorkut, Rudolf Giuliani dëshmoi në gjyqin kundër të dyshuarit kryesor për sulmet në 11 shtator 2001 dhe bashkëpunëtor i ngushtë i Al Kaidës, Zakarias Moussaoui. Guliani përshkoi atë çfarë kishte parë, njërëz që hidheshin drejt vdekjes, nga Qëndra Tregëtare Botërore. Juria duhet të vendosë nëse Moussaoui duhet ekzekutuar.
XS
SM
MD
LG