Ndërlidhjet

XHAKARTA


Kryeministri hollandez, Jan Peter Balkenende u takua sot në Indonezi me liderët islamikë. Vizita e tij vjen një muaj pasi gjykata në Hollandë dënoi me burg një militant islamik, si fajtor për vrasjen e regjisorit hollandez, Theo Van Gogh në vitin 2004. Balkenende tha se vendet dhe fetë duhet të punojnë sëbashku për të luftuar terrorizmin dhe urrejtjen.
XS
SM
MD
LG