Ndërlidhjet

SHËN PETERSBURG


Një student senegalez u qëllua për vdekje sot herët në mëngjes në Shën Petërsburg, viktima më i fundit i një seri sulmesh raciste në Rusi. Viktima u qëlluam me armë jashtë një klubi nate.
Rusia po përballet me një valë në rritje skenofobie dhe racizmi ndaj te huajve me ngjyrë, kryesisht në Shën Petersburg. Grupet që mbrojnë të drejtat e njeriut argumentojnë se autoritet bëjnë pak ose aspak për të luftuar krime të tilla.
XS
SM
MD
LG