Ndërlidhjet

NJU JORK


Dy ish detektivë të policisë së Nju Jorkut janë akuzuar se kanë ndihmuar mafian të kryejë vrasjet në kohën kur kanë qenë të punësuar në departamentin e policisë.
Louis Eppolito dhe Steven Caracappa mund të dënohen me burg të përjetshëm për rolet e tyre në 8 vrasjet e kryera ndërmjet viteve 1986 dhe 1990.
Prokurorët thanë se të pandehurit ishin paguar nga grupi i organizuar kriminal Lucheze.
XS
SM
MD
LG