Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zëdhënësi i Departamentit Amerikan të Shtetit, Sean McCormack deklaroi se bashkësia ndërkombëtare është duke punuar në gjetjen e zgjidhjes për statusin e Kosovës që pritet të ndodhë rreth fundit të vitit. I dërguari i SHBA-së për statusin, Frenk Uisner punon aktivisht me të dërguarin e posaçëm të KB-ve, Marti Ahtisari dhe me antarë të tjerë të bashkësisë ndërkombëtare për të gjetur një zgjidhje e cila ende nuk ka një përgjigje.
XS
SM
MD
LG