Ndërlidhjet

LONDËR


Ministri i jashtëm palestinez, Mahmud al Zahar tha se Hamasi mund të jetë i përgatitur të bisedojë për konceptin e dy shteteve si bazë e zgjidhjes së konfliktit izraelito-palestinez.
Zahar për mediat britanike tha se kërkon më shumë sqarime nga katërshja diplomatike për këtë koncept duke shtuar se propozimi në fjalë mund të votohej me referendum nga palestinezët.
Hamasi deri tani nuk e ka njohur shtetin izraelit dhe ka qenë kundër zgjidhjes sipas modelit të dy shteteve.
XS
SM
MD
LG