Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy sulmues vetvrasës të veshur si gra kanë vrarë së paku 79 veta në një xhami shiite në Bagdad. Rreth 130 të tjerë u plagosën.
Sulmi erdhi në kohën kur dhuna ndërfetare është shtuar, por dhe pas kërkesës së Qeverisë që banorët të mënjanojnë xhamitë apo tregjet pasi ka informacione se kryengritësit planifikojnë një seri sulmesh kundër caqeve të tilla.
XS
SM
MD
LG